Uczniowie z "Siódemki" lubią konkursy

  • 14.04.2021, 11:29
  • #CodziennieWieszWięcej
Uczniowie z "Siódemki" lubią konkursy Laureaci konkursów przedmiotowych z PSP 7/ fot. szkolna

Podziel się:

Oceń:

Choć nauka wciąż odbywa się zdalnie, to uczniowie nie zwalniają tempa i aktywności. W bieżącym roku szkolnym ósmoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. H. Sienkiewicza w Ostrowcu świętokrzyskim próbowali swych sił w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach i mogą pochwalić się osiągniętymi wynikami.

Przez kolejne etapy konkursów uczniowie "Siódemki" przechodzili  bardzo sprawnie – rozpoczynając od pierwszego  etapu, szkolnego, a kończąc na trzecim - wojewódzkim, do którego dostali się tylko najlepsi.

Wśród laureatów znalazło się troje ósmoklasistów.

Zuzanna Komorniczak z klasy 8a i Alicja Kania z klasy 8b zostały finalistkami IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Do konkursu przygotowywała uczennice pani Bożena Dąbrowska.

Finalistą V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki został uczeń z klasy 8a - Jan Choina, który przygotowywał się pod czujnym okiem pani Urszuli Pastuszka.

Udział uczniów w konkursach jest dodatkową zachętą do systematycznej pracy i daje możliwość poszerzenia wiedzy.  Przygotowanie uczniów do konkursów bazuje przede wszystkim na ich zdolnościach i zainteresowaniach. Jest wiele form i metod rozbudzania i kształtowania zainteresowań dzieci i młodzieży. Są to: zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań,  spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, wystawy, filmy, czytanie literatury, słuchanie opowiadań, wspólne zabawy, konkursy, wykonywanie różnorodnych prac.  Te wszystkie formy staramy się w naszej szkole realizować. Oczywiście teraz w czasie pandemii jesteśmy mocno ograniczeni, dlatego sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych, osiągnięte w tym trudnym czasie, bardzo nas cieszą

- mówi  Monika Wiączek, dyrektor PSP nr 7, dodając:

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas konkursu zaowocuje w dalszej edukacji, a tytuł finalisty sprawi, że drzwi szkoły średniej będą stały dla tych osób otworem.

 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czytelnik
czytelnik 23.04.2021, 12:54
Finalista i laureat to w tych konkursach nie to samo. Brak rzetelności dziennikarskiej porażający. Tytuł finalisty nie sprawia niestety, że drzwi szkoły średniej stoją otworem, a tytuł laureata i owszem.
Uważny
Uważny 27.04.2021, 13:40
Czytelniku... przecież to cytaty. Czy twoim zdaniem rzetelny dziennikarz powinien poprawiać cytat? Ehhh...

Pozostałe