Ponad 4 godziny walki z ogniem. Pożar domu w Wólce Bałtowskiej

  • 13.04.2021, 09:17
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W nocy z 12 na 13 kwietnia doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Wólka Bałtowska (gm. Bałtów). Na miejsce zawezwano służby. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia przez strażaków stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze oraz dach domu jednorodzinnego. Budynek murowany 3 kondygnacyjny z poddaszem użytkowym, o drewnianej konstrukcji dachu. Przed przybyciem strażaków domownicy znajdowali się na zewnątrz i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. 

relacjonuje - st. kpt. Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim.  

Z pożarem walczyło 5 zastępów straży pożarnej w tym 16 strażaków. 

Działania strażaków polegały na podaniu trzech prądów wody na pożar. Jeden od zewnątrz przez okno, drugi od wewnątrz przez klatkę schodową oraz jeden z kosza drabiny SD 37. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych elementów konstrukcji stropodachu w celu ich dokładnego przelania wodą i dogaszenia. Następnie wszystkie pomieszczenia budynku sprawdzono miernikami wielogazowymi, jak również kamerą termowizyjną. Wszystkie pomieszczenia budynku oddymiono, a następnie przewietrzono. 

dodaje - st. kpt. Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim.   

Domownicy, którzy zostali dotknięci pożarem otrzymali natychmiastową pomoc od sąsiadów, na miejsce przybył także Hubert Żądło, Wójt Gminy Bałtów.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

......

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe