800 tysięcy złotych na aktywizację osób niepełnosprawnych

  • 08.04.2021, 13:22
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

800 tysięcy złotych rozdysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. Pod koniec marca odbyła się sesja Rady powiatu Ostrowieckiego, na której radni podjęli stosowną uchwałę. 

Środki finansowe podzielono na trzy formy aktywizacji. Pierwszą z nich jest przyznanie pieniędzy dla osób niepełnosprawnych, które zechcą otworzyć własną działalność gospodarczą. 

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej będą udzielane w wysokości nie przekraczającej kwoty 25 000,00 zł w przypadku deklaracji prowadzenia działalności przez nieprzerwany okres co najmniej 12 miesięcy lub kwoty 35 000,00 zł w przypadku deklaracji prowadzenia działalności przez nieprzerwany okres co najmniej 24 miesięcy.

- wyjaśnia Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.  

W ramach środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pracodawcy mogą wnioskować o zwrot kosztów doposażenia bądź wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej nawet do 35 tysięcy złotych. Trzecią formą aktywizacji są staże, na które zabezpieczono 62 tysiące złotych.
Nabór wniosków rusza 12 kwietnia o godzinie 7:00 i potrwa, aż do wyczerpania zabezpieczonych środków. Wnioski można składać na kilka sposobów.  

🔹 poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą: http://epuap.gov.pl/…/o…/pismo-ogolne-do-urzedu/PUPOSTROWIEC (wniosek musi zostać opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym)

🔹 skrzynkę e-mail [email protected] (wniosek musi posiadać bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym)

🔹 osobiście w punkcie podawczym – wejście z lewej strony budynku, od strony szkoły THM, czynne od godziny 7.00

Odpowiednie formularze i wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe