Odpady wyrzucane do lasu to ogromne zagrożenie dla środowiska

  • 11.03.2021, 11:57
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kiedy pojawiają się promienie słoneczne i dodatnie temperatury lasy odwiedza co raz więcej turystów, spacerowiczów, biegaczy. Przyroda powoli budzi się do życia tym samym leśnicy będą mieli więcej pracy.  Lasy trzeba chronić nie tylko przed ogniem, suszą czy szkodnikami, często strażnicy muszą strzec las przed człowiekiem. Plagą są nielegalne wysypiska śmieci, które zagrażają przede wszystkim zwierzynie. Odpady produkowane w codziennym życiu, pozostałości po remontach, części samochodowe to najczęściej przywożone do lasów śmieci. Każdego roku, Straż Leśna z Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski odnotowuje nawet 10 takich incydentów. Pamiętajmy, że Straż Leśna może nałożyć mandat w wysokości nawet 500 złotych.
Warto wspomnieć, że technika w lasach poszła bardzo do przodu. Służby instalują w lasach specjalne kamery, które pozwalają szybko wykryć sprawcę zaśmiecania i innych wykroczeń czy przestępstw.

 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe