Ostrowiec zagrał z WOŚP. To był wyjątkowy Finał

  • 16.02.2021, 13:00
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

31 stycznia, po raz 29 zagrała największa orkiestra świata pod batutą Jurka Owsiaka. Podczas tego finału kwesta skierowana była na rzecz wsparcia oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy najmłodszych obywateli. Ostrowiec Świętokrzyski nie zawiódł i kolejny rok z rzędu grał z Fundacją WOŚP. 
W tym roku ostrowiecki sztab WOŚP działał w dwóch lokalizacjach. Koncerty i rozmowy z gośćmi realizowane były z Ostrowieckiego Browaru Kultury, zaś wolontariusze rozliczni byli w Szkole Podstawowej nr 5 w osiedlu Ogrody. 
Finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat towarzyszą dodatkowe wydarzenia charytatywne i tak na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin po raz czwarty odbył się Bieg Policz się z Cukrzycą, z którego dochód przeznaczany jest zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych. 
Warunki pogodowe w tym roku były idelne do wspólnego morsowania, które w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się po raz pierwszy. Morsy i foczki z miasta jak i z różnych części kraju wspierali 29. Finał. Na ulicach miasta kwestowało 175 wolontariuszy - rekordzistka w swojej puszcze miała ponad 4 tysiące złotych. Kwota zadeklarowana na dzień finału była zdecydowanie większa niż w ubiegłym roku. Z e-skarbonek, których założono 20, zebrano dodatkowo ponad 11 tysięcy złotych. W różnych punktach na terenie miasta można było znaleźć stacjonarne skarbonki dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać ponad 26 tysięcy złotych. Ostrowiecki sztab WOŚP nadal intensywnie pracuje aby domknąć wszystkie działania.
Na ten moment kwota zebrana w Ostrowcu podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy  oscyluje w granicach 160 tysięcy złotych. W powiecie ostrowieckim z Fundcją zagrali również mieszkańcy gminy Bałtów, Ćmielów i Kunów. 

 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe