Miłość jest wszędzie, w bibliotece też

  • 10.02.2021, 13:30
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

14 lutego, Święto Zakochanych czyli Walentynki. Jak powszechnie wiadomo miłość nie jedno ma imię. Można kochać drugą osobę, sport, gotowanie a podczas długich zimowych wieczorów warto zakochać się w dobrej książce. O miłości pisało wielu wybitnych autorów, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza wszystkich do konkursu „Miłość jest wszędzie...”.

Zabawa będzie polegać na wylosowaniu książki o tematyce miłosnej i jej przeczytaniu. Książki są szczelnie owinięte szarym papierem, aby nikt nie mógł podglądać, jak tytuł wypożycza. Taką książkę będzie można wypożyczyć w piątek (12 lutego), sobotę (13 lutego) i w przyszły poniedziałek (15 lutego)  w godzinach otwarcia biblioteki.

Miłość potrafi być tajemnicza, ale oprócz podróży w nieznane jakie zapewnią wybrane książki, przed każdym z uczestników postawione zostanie wyzwanie. Każda osoba po przeczytaniu wybranego przez siebie fragmentu literatury będzie musiała swoim słowami i nie tylko, opisać swoje wrażenia.

Wyzwanie polega na wylosowaniu książki, po czym trzeba ją oczywiście przeczytać, a później należy napisać recenzję, zrobić sobie piękne zdjęcie lub nagrać filmik z wybranym ulubionym fragmentem wypożyczonej książki. Zdajemy się na Państwa kreatywność, a wszystkie te prace prosimy o przesłanie na maila biblioteki. Najlepsze z nich zostaną opublikowane na facebooku Miejskiej Bibliotek Publicznej. Mają Państwo czas do końca lutego.

- mówi bibliotekarka, Edyta Wojtiuk-Wołodkiewicz.

Tytułów o tematyce trudnej, zmysłowej i namiętnej miłości na pewno nie zabraknie, a stojaki z „tajemniczymi” książkami będą wystawione przy wejściu do biblioteki. Oczywiście można zdać się na ślepy los i strzałę Kupidyna, ale w razie problemów swoją pomoc zaoferują pracownicy biblioteki.

Konkurs skierowany jest do starszej młodzieży i osób dorosłych. [ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe