Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim liderem w rankingu "Perspektywy 2021"

  • 28.01.2021, 15:06
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zespół Szkoł nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli popularny THM po raz kolejny znalazł się w czołówce najlepszych techników w województwie. Szkoła zdobyła pierwsze miejsce w co rocznym rankingu „Perspektywy 2021”. Zasłużone najwyższe miejsce na podium to efekt wieloletniej pracy nauczycieli i uczniów.

Wynik dzisiaj uzyskany nie jest wynikiem jednorazowym, co potwierdzają poprzednie rankingi gdzie szkoła od kilku lat oscyluje wokół najwyższych miejsc. Oczywiście te wyniki nie biorą się znikąd, ponieważ na tak wysoką pozycję przekładają się matury, egzaminy zawodowe i olimpijczycy.

- mówi Tomasz Łodej, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

To właśnie te trzy elementy są odzwierciedleniem wysoko zajmowanych miejsc w rankingu. Jednak najważniejszym punktem w odróżnieniu od liceów są tu wyniki egzaminów zawodowych.

Zdanie egzaminu zawodowego nie jest łatwe. Aby zdać maturę wystarczy mieć 30%, tutaj jednak minimalnym wynikiem przy egzaminie zawodowym jest 75%. To nie jest proste, ale udaje nam się te wyniki utrzymać.

- dodaje Tomasz Łodej.

THM znajduje się aktualnie na 70 miejscu najlepszych placówek kształcących zawodowo w kraju, co sprawia, Zespołu Szkół nr 3 staje się szkołą prestiżową i rozpoznawalną.

Wielu naszych uczniów, zapytanych dlaczego wybrali naszą szkołę, odpowiada, że wybrali ją z powodu bardzo wysokiego poziomu nauczania.

- mówi Tomasz Łodej.

Nikt nie ukrywa, że w przyszłym roku szkoła będzie starać się powtórzyć swoje osiągnięcia, jednak aktualnie w kształceniu problemem jest pandemia i ograniczony kontakt. Tutaj nieoceniona staję się pomoc nauczycieli, którzy wspierają każdego z uczniów.

Praktycznie wszystkie zajęcia odbywają się online, oczywiście pojawiają się też potrzeby w postaci dodatkowych konsultacji. Jednak staramy się też przygotować uczniów do zawodu, dając im możliwość spotkań- w małych grupach - tutaj w szkole, gdzie zapoznają się ze sprzętem i jego przeznaczeniem.

- tłumaczy Tomasz Łodej.

Do ostrowieckiego THM-u aktualnie uczęszcza ponad 600 uczniów, wśród których co roku wyłaniani są olimpijczycy, a przygotowanie do egzaminów zawodowych i maturalnych to priorytet. Tylko w tym roku do sekretariatu złożono 131 deklaracji maturalnych i 140 deklaracji przystąpienia do egzaminu zawodowego.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe