Berdyszak i Marzec "razem i osobno" w ostrowieckim BWA

  • 19.01.2021, 18:12
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do 19 lutego w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych prezentowana jest wystawa "Razem i osobno", autorstwa  Sławomira Marca i Marcina Berdyszaka. Dwaj artyści o zupełnie innej wrażliwości postanowili stworzyć wystawę, która jest poszukiwaniem tego, co mimo różnic łączy.

 

Pomysł naszej wspólnej wystawy nie jest nowy, trwa od wielu, wielu lat. W przemijającym a obezwładniającym zgiełku życia wciąż zachowywał aktualność. Lecz dopiero teraz nabiera kształtu. W pewnym sensie jest to także swoisty powrót do czasów studenckiej młodości, kiedy to obaj braliśmy udział w rozlicznych grupowych prezentacjach. Dzisiaj, jako dość leciwi profesorowie spotykamy się ponownie. Konfrontujemy nasze postawy poszukując tego, co wspólne. Czyli nie tyle przekonań, ekonomii ekspresji, „ulubionych” konwencji czy strategii, lecz przede wszystkim wiary w sztukę, w jej wyjątkowość i niezbywalność. Choć oczywiście każdy z nas inaczej ją konkretyzuje. Łączy nas jednak przekonanie, że sztuka pomimo swej bezbronności potrafi być remedium na banał i manipulacje, na cynizm i hipokryzje współczesnego świata. Że nie da się zredukować do licytacji rankingów, społecznych reedukacji i politycznych zacietrzewień.

                 – Sławomir Marzec i Marcin Berdyszak

 

Aktualnie decyzją rządu BWA , podobnie jak wszystkie instytucje kultury w kraju, zostało zamknięte z powodu pandemii. Galeria prowadzi jednak działalność statutową i organizuje wystawy zgodnie z terminarzem, który tworzony jest na kilkanaście miesięcy wcześniej. Dyrektor Jolanta Chwałek ubolewa, że tak wartościowa i wyjątkowa wystawa może być na chwilę obecną prezentowana jedynie za pośrednictwem mediów.  

 

Więcej o wystawie "Razem i osobno" znajdziecie tu:  BWA online: Wystawa "Razem i osobno"

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  25 lat BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Wystawa „25 lat później”

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe