Nauka i przygotowanie zawodowe w CKZiU

  • 18.01.2021, 14:48
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przegląd samochodowy, wymiana opon,drobne naprawy – tak wygląda dzień w warsztacie szkolnym i stacji kontroli pojazdów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tutaj uczą się przyszli diagności i mechanicy, a nowoczesny sprzęt i opieka nauczyciela mają przygotować ich do egzaminów i pracy zawodowej.

Uczniowie przychodzący na zajęcia w warsztacie szkolnym, poznają nowe rozwiązania konstrukcyjne w samochodach, oprócz tego poznają też zasady mechaniki, uczą się wymieniać opony, dokonywać napraw, aby w przyszłości znać tajniki wielu problemów z jakimi spotkają się w pracy zawodowej.

- mówi Robert Dydo, kierownik warsztatów szkolnych CKZiU w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Oferta warsztatu jest bardzo szeroka, a grono wiernych klientów poszerza się z roku na rok,a sama stacja pomimo ograniczeń,  działa bez przerwy.

Jesteśmy w stanie sprawdzić na naszej stacji diagnostycznej każdy pojazd do 3,5 tony. Klienci mogą również wymienić u nas opony, zostawić je w razie potrzeby na przechowanie, a oferta z zakresu wulkanizacji jest bardzo szeroka. Sami klienci wracają do nas, mamy nadzieję, że to dzięki profesjonalnemu podejściu naszych podpiecznych.

- mówi Robert Dydo.

Przyszli mechanicy zanim zaczną poszukiwanie pracy lub zdecydują się na otwarcie własnego warsztatu muszą jednak udowodnić, że nauka przyniosła rezultaty. Niestety pandemia koronawirusa może się w tym roku odbić na wyniku egzaminów.

Każdy uczeń indywidualnie rozwiązuje zadanie, przy wcześniej przygotowanym stanowisku. Zadania są różne, ale czasu na jego realizację jest zawsze sporo bo ok 2 godzin. Niestety aktualnie najgorzej jest z uczniami klas trzecich, ponieważ a nauczanie prowadzone w sposób hybrydowy może okazać się zgubne, ponieważ nie wszystkie rzeczy jesteśmy w stanie pokazać i wyjaśnić za pomocą komputera. Na szczęście zajęcia praktyczne odbywają się normalnie, przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego.

- tłumaczy Robert Dydo.

Warsztat szkolny Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe