Nowe kwalifikacje, nowe możliwości - lepszy start w zawodzie

  • 13.01.2021, 13:54
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie nowych umiejętności to sposób aby stać się bardziej atrakcyjnym na rynku pracy. Ostrowieckie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, dba o to aby uczniowie i nauczyciele byli profesjonalnie przygotowani do wykonywania przyszłych zawodów. Bez wątpienia w tym celu niezbędne będą środki finansowe w kwocie ponad 400 tys. zł, które szkole udało się pozyskać.

Projekt "Nowe Kwalifikacje Dla Uczniów i Nauczycieli" jest przeznaczony dla nauczycieli i uczniów. Udział w nim weźmie 40 uczniów i 3 nauczycieli.

- mówi Marta Krutina, nauczyciel CKZiU w Ostrowcu Św.

Planujemy wdrożenie licznych kursów, doposażenie pracowni i zakupów na rzecz szkoły. Chcemy aby uczniowie w nowej rzeczywistości, w nowym roku szkolnym rozpoczęli prace w lepszych warunkach.

- mówi Marcin Sitarz, dyrektor CKZiU w Ostrowcu Św.

Projekt realizowany przez „Samochodówkę” ma charakter partnerski, a zakwalifikowani uczestnicy powiększą swoje umiejętności, a tym samym będą mogli liczyć na atrakcyjniejsze oferty pracy.

Wśród kursów jakie będziemy mieli do zaoferowania będą kursy, które omawiają systemy wspomagania we współczesnych samochodach, kurs spawacza, kurs SEP-owski. Dla uczennic przygotowaliśmy również kursy wizażu i stylizacji paznokci oraz kursy barberskie.

- mówi Marcin Sitarz.

Szkolenia obejmą również kursy języka angielskiego. Szkoła zorganizuje staże i praktyki zawodowe. A co podkreśla dyrektor szkoły, bardzo ważne będą pieniądze aby wyposażyć i doposażyć szkolne pracownie.

Zakupimy różnego rodzaju mierniki, oprogramowanie komputerowe czy stoły montażowe. Natomiast praktyki i staże będą się odbywać nie tylko na terenie województwa, ale będziemy ich również wysyłać poza. Nawiązujemy już współpracę z instytucjami zajmującymi się kształceniem.Wszystko żeby nasi uczniowie później, szybko odnaleźli się na rynku pracy.

- mówią dyrektor Marcin Sitarz i Marta Krutina.

 

Na rynku pracy wciąż mówi się o niszowych zawodach, zwłaszcza tych do których przygotowanie zaczyna się już na etapie edukacji. Ponad 430 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, pozwoli na krok w kierunku potrzebnych efektów.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe