Oddaj choinkę dla konia

  • 12.01.2021, 15:25
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Styczeń to okres gdy najbardziej wytrwałe świąteczne drzewka w końcu muszą zostać zutylizowane, zalegając przy domowych i osiedlowych kontenerach na śmieci. Jest to swojego rodzaju marnotrawstwo, gdyż takie choinki okazują się być przysmakiem dla nie jednego zwierzaka, a tych nie brakuje w „Zagrodzie Ziarnula”. Dlatego od kilku dni Fundacja Kunów Pomaga, wspiera zagrodę akcją „Oddaj choinkę dla koni”.

Na naszej stronie zamieściliśmy ogłoszenie, że z chęciom przyjmiemy każdą choinkę, która po świętach zamiast na śmietniku, mogłaby posłużyć naszym zwierzętom. W okresie zimowym to świetne źródło witamin.

- mówi Robert Mroczkowski, właściciel „Zagroda Ziarnula”.

Nasza fundacja jest bardzo młoda ale już zdążyła narobić zamieszania, nasza akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Ostatnio będąc w jednym z urzędów, to panie za okienka pytały nas gdzie te choinki można oddać.

- mówi Magdalena Mąka, Fundacja Kunów Pomaga.

Choinkami raczą się nie tylko konie ale również inni mieszkańcy zagrody, a osoby odwiedzające zagrodę mają okazję poznać nieznane dotąd piękne krajobrazy i zapoznać się bliżej z przyrodą.

Chcielibyśmy pokazać osobą które odwiedzą zagrodę, w jakiej pięknej okolicy mieszkają o czym czasami nie mają pojęcia. My nazywamy to miejsce małymi Bieszczadami, a jest tu mnóstwo fajnych miejsc i rzeczy, które zainteresują zarówno młodszych jak i starszych.

- dodaje Robert Mroczkowski.

Zwierzaki nakarmione, ludzie zadowoleni – jak mówią „Wilk syty i owca cała”, chociaż praca w zagrodzie napędzana jest owczym pędem, to jest tu wiele pięknych miejsc do zwiedzenia i zabawy, że koń by się uśmiał.

Każda osoba zainteresowana oddaniem swojej choinki w szczytnym celu może skontaktować się z zagrodą za pośrednictwem strony na facebooku.[LINK]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe