Mikołaj w asyście policji odwiedził Damiana

  • 05.12.2020, 10:26
  • Źródło: KPP w Kielcach
Mikołaj w asyście policji odwiedził Damiana Świętokrzyska Policja

Podziel się:

Oceń:

Kieleccy policjanci każdego roku dzielnie wspierają Świętego Mikołaja. A, że obecnie ulubieniec wszystkich dzieci musi także szczególnie dbać o zdrowie, mundurowi chętnie go w obowiązkach wyręczyli. Przekonał się o tym m.in. 7-letni Damian, któremu niespodziankę sprawili dzielnicowi z bodzentyńskiego komisariatu.

Służba dzielnicowego nie raz potrafi zaskoczyć. Tym razem, z niedowierzaniem historii o Damianie, dzielnym chłopcu z gminy Bodzentyn wysłuchali policjanci z miejscowego komisariatu. 7-latek jest samotnie wychowywany przez mamę, a rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej. To sprawiło, że chłopiec dotychczas, mimo właściwego zachowania, nie spotkał Świętego Mikołaja, a zawsze o tym marzył. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bodzentynie postanowili to wszystko zmienić i sprawić, że na buzi Damiana pomimo trudności choć na chwilę zagości uśmiech. Po konsultacji z samym Mikołajem, w piątek jako dzielni pomocnicy ulubieńca wszystkich dzieci, odwiedzili 7-latka w jego domu. Nie przyszli rzecz jasna z pustymi rękami. Policjanci w imieniu Mikołaja przekazali wyraźnie wzruszonemu Damianowi prezenty, o których chłopiec skrycie marzył.

W rolę pomocników wcielili się także mundurowi z Wydziału Prewencji kieleckiej komendy miejskiej. Ci policjanci, towarzysząc Mikołajowi odwiedzili w piątek Domy Samotnej Matki z terenu miasta i powiatu kieleckiego. Podarki dzieciom pomagali wręczać także przyjaciele ze stowarzyszenia Passa, którzy na co dzień współpracują z policjantami w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki.

Źródło: KPP w Kielcach

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe