Kino w Browarze gotowe. Pierwszy seans być może w przyszłym roku

  • 01.12.2020, 12:34
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Domy, centra, ośrodki kultury w Polsce przeżywają bardzo ciężki czas, zamknięcie jednostek spowodowało zastój w rozwoju artystycznym zarówno dzieci, młodzieży, dorosłych jak i seniorów. Zamknięte instytucje kultury straciły także możliwość zarabiania na swoich inicjatywach, wydarzeniach czy koncertach. Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim - Jacek Kowalczyk, prognozuje, że strata wyniesie około miliona złotych. Kino Etiuda, w ubiegłym roku sprzedało rekordową liczbę biletów na seanse, w sumie około 80 tysięcy. Kina decyzją rządu również zostały zamknięte. Tymczasowe kino, w związku z remontem budynku przy Alei 3-go Maja ma funkcjonować w Ostrowieckim Browarze Kultury.  Zaadaptowanie sali tak aby mogło funkcjonować tam kino to koszt 450 tysięcy złotych. Inwestycja zakończona i zamknięta dla miłośników kinematografii, przynajmniej do 27 grudnia.
Przystosowanie sali  trwało blisko dwa miesiące. Przeprowadzono szereg prac i modernizacji. Zamontowano nowoczesny ekran, aby widzowie mogli w jak najlepszej jakości oglądać filmy, poprawiła się także akustyka i dźwięk, pojawiły się również wygodne fotele.  

Choć wszystkie tegoroczne premiery filmowe zostały przeniesione na przyszły rok to kino posiada propozycję dla kinomaniaków. Póki co jednak nie wiemy kiedy mieszkańcy miasta, powiatu, kraju będą mogli zasiąść w salach kinowych. 

Bartek Gębusia

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Joo
Joo 01.12.2020, 22:04
Nie da się tego Bartka słuchać. Z taką wadą/zatkanym nosem obrzydliwe to brzmi.
weeeeeee
weeeeeee 01.12.2020, 21:27
wydane pieniądze, a filmów nie morzna puszczać ani oglądać , bez sensu lepiej było zostawić jeszcze na `alei to kino i poczekać

Pozostałe