Korespondencyjny Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości

  • 03.12.2020, 10:32
  • CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już 7 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim w Hali KSZO Ostrowiec w godzinach 15.00 – 20.00 odbędzie się „Korespondencyjny Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości”. Wydarzenie realizowane przez Fundację „Orły Sportu” adresowane jest do dzieci ze szkół podstawowych, które rywalizować będą w 8 konkurencjach.

Dzięki specjalnie przygotowanym arkuszom punktowym wszyscy uczestnicy zbierać będą punkty dla swojego miasta i walczyć o miano „Miasta – Mistrza”.  Po zliczeniu punktacji ze wszystkich turniejów zwycięskie miasto otrzyma okazały puchar i tytuł zwycięzcy „Korespondencyjnego Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości”. Każde z dzieci uczestniczących w rywalizacji otrzyma pakiet startowy, pamiątkowy medal oraz sportowe upominki. Najlepsze dzieci uhonorowane zostaną również pucharami.  Pierwsza edycja tej bardzo pomysłowej formuły zawodów odbędzie się w trzech miastach: Warszawie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Złotowie. Każde z nich reprezentować będzie swoje województwo. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą doświadczeni animatorzy, trenerzy, instruktorzy oraz sędziowie. Wszystko po to, aby dzieci w bezpieczny sposób mogły świetnie się bawić.

Z powodu panującej pandemii COVID-19 bezpośrednia rywalizacja dzieci z różnych miast jest niemal niemożliwa, dlatego pomyśleliśmy o rywalizacji korespondencyjnej, dzięki której będziemy mogli zaangażować szeroką rzeszę uczestników. Dodatkowo rywalizacja dzieci odbywać się będzie w małych grupach podzielonych na tury, a konkurencje dobrane zostały tak, aby dzieci mogły zachować między sobą odpowiedni dystans. Dzięki temu w kontekście panującej pandemii impreza będzie całkowicie bezpieczna

- mówi Rafał Wosik – Prezes Fundacji Orły Sportu.

Dodajmy, że w każdym z turniejów uczestniczyć będzie 150 uczestników: dziewczynek i chłopców. Pomysł rywalizacji korespondencyjnej w dobie pandemii wydaje się być doskonałym rozwiązaniem angażującym dzieci do rywalizacji sportowej, której tak bardzo im brakuje.

Turnieje odbędą się 6 grudnia w Warszawie w hali SP 368 ul. Ostródzka 175, 7 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim w hali KSZO Ostrowiec ul. Świętokrzyska 11 oraz 12 grudnia w Złotowie w Hali „Złotowianka” ul. Bohaterów Westerplatte 9a.

Impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu.

CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe