ŚWIETOKRZYSKIE JAKIE CUDNE 2020

  • 27.11.2020, 15:09
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

24 listopada zakończył się III Wojewódzki Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Świętokrzyskie jakie cudne”. Wydarzenie kierowane jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W tym roku do udziału w przeglądzie zgłosiło się 11 placówek zajmujących się kształceniem, terapią, rehabilitacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością intelektualną. III edycja była wyjątkowa, ponieważ odbyła się za wirtualnie, głównie w mediach społecznościowych. Każda placówka przygotowała autorskie prezentacje.

Myślę, że podczas przeglądów można zobaczyć jak wiele radości i jak wiele piękna jest w twórczości podopiecznych ośrodków i szkół specjalnych. Oni wkładają w te występy całe serce, a formy sceniczne jakie zaprezentowali są niesamowite.

- mówi Magdalena Wykrota-Skóra, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Osoby niepełnosprawne już nie raz , udowadniały, że potrafią, że są utalentowane, a przede wszystkim zaangażowane. W takich inicjatywach, jak przegląd twórczości ważna jest wspólna zabawa, integracja i rozwój. 

Integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną ze społeczeństwem lokalnym, ich aktywizacja zawodowa, pokazanie talentów to szansa na pokazanie ukrytych możliwości jakie w nich drzemią. Drugim ważnym elementem naszego przeglądu jest kształtowanie poczucia przynależności do swojego kraju, regionu - do swojej małej ojczyzny.

- mówi Anna Wieczerzak, koordynator wydarzenia.

Aby podkreślić swoje przywiązanie do regionu, każda grupa oprócz występów artystycznych, odkryła w sobie jeszcze jeden talent i pasję – zamiłowanie do lokalnej kuchni.

Oprócz prezentacji artystycznej, każda grupa przygotowała również regionalny przepis, który trafi do specjalnej książeczki z przepisami, która później zostanie przekazana wszystkim osobom biorącym i wspierającym wydarzenie.

- dodaje Anna Wieczerzak.

Kolejną niespodzianką, był również internetowy plebiscyt, w którym publiczność głosowała na najciekawszy występ walcząc o „Nagrodę Publiczności”

Zdecydowaliśmy, że każdy występ zostanie podany ocenie publiczności, która głosując na poszczególne prezentacje, przyzna nagrodę dla tej jednej wyjątkowej. Miło mi ogłosić, że "Nagroda Publiczności" trafiła do ostrowieckiego Stowarzyszenia "Razem" Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Umysłowo, działającego przy Warsztacie Terapii Zajęciowej.

- informuje Anna Wieczerzak.

Organizatorami III Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnością byli: Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim i Stowarzyszenie „Źródło”. Partnerem wydarzenia - Lokalna.TV.

 

heart Zobacz wszystkich uczestników Przeglądu: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe