Blisko 14 mln z UE na wsparcie rodzin i seniorów

  • 25.11.2020, 15:50
  • #TwojeŹródłoInformacji
Blisko 14 mln z UE na wsparcie rodzin i seniorów fot. Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podziel się:

Oceń:

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, Zarząd Województwa uruchomił dwa, ostatnie już w tym roku, konkursy na projekty społeczne. Do rozdysponowania jest blisko 14 mln zł., które w zakresie projektów mają wesprzeć rodziny i seniorów. Jeden z nich dotyczy rozwijania świetlic środowiskowych i wspierania rodzin, drugi natomiast odnosi się do zapewnienia codziennej opieki osobom starszym i niesamodzielnym, a także nawiązuje do tworzenia klubów seniora.

"Ponad 8,3 mln złotych unijnego dofinansowania czeka na autorów projektów ukierunkowanych na wsparcie rodzin przeżywających trudności wychowawcze oraz tych podmiotów, które przewidują rozwijanie działalności świetlic środowiskowych, gdzie dzieci i młodzież mają możliwość nadrabiania zaległości szkolnych, odkrywania i rozwijania swoich pasji, talentów i zainteresowań, a także nawiązywania przyjaźni z rówieśnikami” informuje wicemarszałek województwa Renata Janik. Pomoc rodzicom polegać miałaby m.in. na udzielaniu porad dotyczących kwestii prawnych oraz wychowawczych, takich jak skuteczna komunikacja z dziećmi, konstruktywne rozwiązywanie problemów, ustalanie zasad funkcjonowania w domu czy zapobieganie uzależnieniom.

Drugi z uruchamianych konkursów dotyczy projektów wspierających seniorów i osoby niesamodzielne. Na dofinansowanie tego typu przedsięwzięć zarezerwowano ponad 5,5 mln złotych. Programy wsparcia mają zapewnić pomoc seniorom w codziennym życiu poprzez załatwianie najważniejszych spraw i wykonywanie za nich czynności, z którymi osoba w podeszłym wieku lub przewlekle chora nie jest sobie w stanie sama poradzić. Projekty zakładają także tworzenie klubów seniora czy też placówek dziennego pobytu, gdzie osoby starsze i niesamodzielne mogłyby przebywać w ciągu dnia pod fachową opieką, uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach, nawiązywać i podtrzymywać kontakty i relacje z innymi, przyczyniając się tym samym do zapewnienia dobrego samopoczucia.

Obydwa konkursy ogłaszane są w ramach Poddziałania 9.2.1. „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych”. Szczegółowe informacje dla autorów projektów, w tym regulaminy konkursów, dostępne są na portalu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 pod poniższym linkiem: Kliknij

 

 

 

 

 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe