dr Karolik: Pracujemy jak szpital hybrydowy

  • 25.11.2020, 14:05
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przekształcenie okolicznych szpitali w tzw. covidowe, spowodowało, że zdecydowanie zwiększyła się liczba pacjentów w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Napływ pacjentów zmniejsza wydolność Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie w ostatnim czasie robiły się spore kolejki karetek, a przyjęcie pacjentów wydłużało się co zagrażało ich życiu i zdrowiu. Medycy w ostrowieckim szpitalu leczą zarówno osoby chore na COVID-19, jak i pacjentów tzw. „czystych”. Choć sytuacja jest stabilna to nie jest zadawalająca. Nadal brakuje pielęgniarek, obecnie pracy nie świadczy ponad 120 osób z załogi lecznicy.
Aktualnie w szpitalu przebywa 67 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, a 17 osób hospitalizowanych czeka na wynik. Życie 12 pacjentów z koronawirusem podtrzymywane jest przy pomocy respiratorów.  Doktor Adam Karolik podczas dzisiejszej (25.11.2020r.) konferencji prasowej  zwrócił uwagę na poprawiającą się diagnostykę koronawirusa. Dzięki testom kasetkowym, wykonywanym na SOR lekarze mogą szybciej reagować.
Szpitale potrzebują wsparcia i tutaj należy docenić pomoc żołnierzy wojsk regularnych jak i Terytorialsów, którzy obsługują punkt pobrań przy szpitalu i pomagają w pracach administracyjnych. 

Jak zapewnił dyrektor Karolik, sprzętu, leków, respiratorów, środków ochrony osobistej jest pod dostatkiem. Niestety nic nie zmieniło się w sytuacji kadrowej, która jest bardzo zła. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe