Ćmielów „nakręca się” na pomaganie

  • 21.11.2020, 19:52
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Każdy z nas, codziennie korzysta z plastikowych butelek, które trafiają do kosza, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego ile mogą pomóc nakrętki z butelek. Są fundacje, organizacje, które zbierają nakrętki, a pieniądze z ich sprzedaży przekazywane są na cele charytatywne.
W miniony piątek (20 listopada 2020 roku) na ćmielowskim Rynku stanął wyjątkowy kosz na nakrętki w kształcie serca, gdzie każdy mieszkaniec gminy i przyjezdni goście mogą dorzucić swoją cegiełkę dla tych, którzy potrzebują pomocy. W Ćmielowie została powołana specjalna komisja, która będzie podejmować decyzję do kogo ma trafić pomoc. Już wiemy, że Gmina Ćmielów będzie wspierać swojego małego mieszkańca - Szymona Sternika, który musi przejść kosztowną operację serca w Genewie. Internetowa zbiórka na rzecz chłopca prowadzona jest na portalu siepomaga.pl
Kosz na nakrętki w kształcie serca w Ćmielowie to pierwsze takie przedsięwzięcie w powiecie ostrowieckim, takie samo można zobaczyć m.in. w Starachowicach. To działanie ma także charakter proekologiczny, zatem daje obopólne korzyści i jest godne naśladowania. 

 

[MATERIAŁ WIDEO NIEBAWEM]

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe