A. Szejna: Obywatele wychodzą na ulice z potrzeby serca

  • 29.10.2020, 14:23
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W dużych miastach i w małych gminach kobiety wychodzą na ulice. Wspierane przez różne organizacje, stowarzyszenia i polityków opozycji protestują przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który pozbawia ich przede wszystkim prawa wyboru.

- Najpierw wprowadzono ustawę o torturowaniu kobiet, tak ją nazwę , po prostu, ponieważ kobiety mają wedle pana Kaczyńskiego, wspieranego przez pana Morawieckiego i panią funkcjonariuszkę Trybunału Konstytucyjnego - Przyłębską, rodzić martwe dzieci i czekać do tego momentu aby te martwe dzieci się urodziły


- mówi poseł  Andrzeja Szejna, Nowa Lewica, dodając że   gniew protestujących  narastał, bo wynika on z całej sytuacji, tej w służbie zdrowia, w gospodarce.  

- Na ulice dziś obywatele nie wychodzą dlatego,że ich do tego zachęca Lewica, nie wychodzą dlatego,że zachęca ich jakakolwiek inna partia polityczna. Oni wychodzą z potrzeby serca i dlatego,że w głowach polityków PiS-u nast ąpiła jakaś pustak, jakieś oszołomienie. 
I swój gniew polacy chcą wyrazić w sposób zauważalny, jako wyraz walki o prawo kobiet, o demokrację. 

Jeśli wyrok Trybunału Konstytucyjnego zostanie ogłoszony, to Polkom, zdaniem Andrzeja Szejny pozostanie  jedynie droga europejska. Poseł Lewicy, który jest prawnikiem , solidaryzując się ze strajkującymi kobietami deklaruje swoje pomoc. [zobacz wideo]

 

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (8)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
astw
astw 31.10.2020, 19:59
Dziś prawnicy będą mieli żniwa z tej pomocy.

Pozostałe