Dziś Światowy Dzień Żywności

  • 16.10.2020, 13:08
  • Błażej Macias
Dziś Światowy Dzień Żywności
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Obchodzenie Światowego Dnia Żywności na świecie, ma jeden zasadniczy cel. Ma pogłębić naszą wiedzę i opinię na temat globalnych problemów żywnościowych. Ma wzmocnić poczucie solidarności w walce z głodem i niedożywieniem. W obchody tego dnia włącza się banki żywności, które wspierają przede wszystkim organizacje i stowarzyszenia opiekujące się osobami w potrzebie to do nich wpływają tony żywności min unijnej.

Z ubiegło rocznego raportu Federacji Polskich Banków Żywności wynika, że nawet 42% Polaków wyrzuca jedzenie. Natomiast zeszło roczny raport GUS podaje, że w Polsce blisko 2 mln ludzi żyje w skrajnym ubóstwie. Co roczne happeningi związane z datą 16 października, w tym roku zostały ograniczone przez panującą sytuacje epidemiczną.

W okresach przed świątecznych banki żywności prowadzą społeczne zbiórki, te odbywają w sklepach wielkopowierzchniowych a darczyńcy mają świadomość, że święta to czas kiedy zapotrzebowanie na produkty spożywcze rośnie, a czekolada wywołuje uśmiech u każdego dziecka.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe