"SZANSA" była na obozie sportowym w Zakopanem

  • 16.10.2020, 11:44
  • Agnieszka Cybulska
"SZANSA" była na obozie sportowym w Zakopanem

Podziel się:

Oceń:

W tych trudnych czasach Stowarzyszenie SZANSA "wstrzeliło się" w termin i zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych, który trwał 11 dni, w którym wzięło udział 40 osób, w tym 30 osób niepełnosprawnych.

Dzięki organizacji obozu sportowego dla osób niepełnosprawnych zwiększyła się wiedza społeczności lokalnej na temat niepełnosprawności i możliwości osób niepełnosprawnych. Propagowany był zdrowy styl spędzania wolnego czasu poprzez aktywne uprawianie sportu oraz wypoczynek na świeżym powietrzu. Osoby niepełnosprawne miały okazję do bezpośredniego spotkania i rywalizacji sportowej, przełamywania barier psychicznych, uaktywnienia fizycznego i społecznego oraz aktywnej rehabilitacji ruchowej.

Podczas trwania zgrupowania codziennie była mierzona temperatura wszystkim uczestnikom obozu, żeby bezpiecznie mogły się odbywać zajęcia dla osób niepełnosprawnych, w tym osoby niepełnosprawnych (50+), którzy brali czynny udział w obozie dostosowanym do ich niepełnosprawności oraz wieku. Przy zachowaniu wszelkich procedur udało się wrócić w komplecie, przygotowani fizycznie i z uśmiechem z naładowanymi akumulatorami na najbliższy czas.

- Program obozu ze względu na reżim sanitarny związany z COVID-19 był inny niż wszystkie dotychczas, co prawda obejmował zajęcia rekreacyjno-sportowe, ale tym razem nastawiliśmy się przede wszystkim na zajęcia na świeżym powietrzu, m.in. treningi NordicWalking, bocce, boccia, marszobiegi i turystyka po Tatrzańskim Parku Narodowym

– mówi Remigiusz Woźniak, kierownik obozu

Niestety pogoda nas nie rozpieszczała, więc przy zachowaniu zasad określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a także wytycznymi Ministerstw Zdrowia, Edukacji Narodowej, Sportu i Głównego Inspektora Sanitarnego zorganizowaliśmy treningi na kręgielni, wyjazd na zajęcia pływania i odnowy biologicznej w Termach Chochołowskich. W małych grupach treningi w tenisa stołowego i na siłowni, korzystając z zaplecza sprzętowego w Pensjonacie „Maria”. Trzeba przyznać i pochwalić wszystkich uczestników, że dzielnie dostosowywali się do wszelkich niedogodności związanych z obostrzeniami z jakimi przyszło się nam zmierzyć.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Zakopane 2020 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu.

Największym wyczynem był marsz na Rusinową Polanę, dla większości turystów jest to szlak jeden z wielu, ale dla nas było to jak zdobycie największego szczytu Tatr. Podziwialiśmy piękną panoramę gór oraz spróbowaliśmy prawdziwe owcze oscypki 

– powiedziała Pani Ewa Bartos, najstarsza, bo 73 letnia uczestniczka obozu

Osobiście dziękuję za motywację i wiarę we mnie, żeby iść na Rusinową Polanę, a w imieniu wszystkichd ziękujemy osobom zaangażowanym w organizację obozu i za to, że jeszcze komuś się chce coś dla nas robić.

- dodaje pani Ewa. 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe