Czy w Piaskach Brzóstowskich powstanie OSP? Mieszkańcy łączą siły

  • 16.10.2020, 11:43
  • Bartek Gębusia
Czy w Piaskach Brzóstowskich powstanie OSP? Mieszkańcy łączą siły
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Strażacy ochotnicy często jako pierwsi reagują na pożary, wypadki czy inne zagrożenia. W wielu wsiach i miasteczkach funkcjonują jednostki OSP i o utworzenie takiej jednostki starają się mieszkańcy Piasków Brzóstowskich w gminie Ćmielów.  W ostatnim czasie mieszkańcy podjęli kroki aby utworzyć stowarzyszenie, zarejestrować je i zaprosić chętnych do współpracy. Jednostki OSP aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej społeczności, angażują się w przeróżne inicjatywy i przedsięwzięcia, a przede wszystkim stoją na straży bezpieczeństwa. Mieszkańcy Piasków Brzóstowskich łączą siły z władzami Ćmielowa, wszyscy dzielą się pomysłami, planują. Po wpisie stowarzyszenia do Krajowego Rejestru Sądowego, jego członkowie będą spotykać się w Świetlicy Wiejskiej w Piaskach Brzóstowskich i to właśnie tam będzie strażnica OSP. 
Dwie jednostki OSP w gminie Ćmielów wpisane są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, być może, kiedyś w przyszłości dołączy do nich OSP Piaski Brzóstwoskie.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe