BWA dba o edukację ostrowieckiej młodzieży

  • 01.10.2020, 12:46
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wystawa „Elementarz Polskiego Dizajnu” cieszy się ogromną popularnością. Do galerii BWA w Ostrowcu przychodzą zarówno osoby indywidualne ale także grupy zorganizowane, w tym młodzież z Ostrowieckich szkół podstawowych i średnich. We wtorkowy poranek galeria sztuki gościła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Nr. I im. Stanisława Staszica.

To bardzo ciekawa wystawa, opowiada o 100 latach zmian jakie zachodziły w polskim dizajnie. Trzeba przyznać, że takie wystawy są bardzo ciekawe a nawet inspirujące.

- mówi Zuzanna, uczennica ze "Staszica".

Młodzież za pośrednictwem wystawy poznaje 100 lat historii polskiego wzornictwa, które na przełomie wieków zmieniało się, przybierając różnego rodzaju formy i wyrażając ukryte w nich treści. To nie tylko kolejna lekcja to opowieść o koegzystencji przeszłości z teraźniejszością.

Młodzież powinna poznawać naszą przeszłość i tradycje. Ważne, że uczniowie mają możliwość kontaktu z żywą sztuką.

- mówi Dorota Mączka, nauczyciel z LO nr.I im. Stanisława Staszica.

Wystawa pobudza wyobraźnie młodego odbiorcy ale także potrafi chwycić za serce osoby, które pamiętają niektóre eksponaty ze swojego dzieciństwa. Pomimo trwającej pandemii, Biuro Wystaw Artystycznych sprowadziło wystawę, która zamiast w Ostrowcu miała odbyć się w Chinach.

Ciesze się, że doszło do tej wystawy, pomimo panującej pandemii. Z drugiej strony to właśnie ograniczenia, dały nam możliwość aby sprowadzić ją do murów BWA.

- mówi Wojtek Mazan, oprowadzający po wystawie.

Browar Kultury pomału staję się ostrowieckim centrum życia rozrywkowego oraz edukacji pozaszkolnej. Doceniony nagrodą „Modernizacja Roku 2019” i obchodząc pierwszy rok działalności, dla ostrowieckiej młodzieży, jest miejscem, które warto odwiedzać.

Bardzo cieszę się ze zmiany wizerunku browaru, tym bardziej, że jest ważne miejsce kulturowe w naszym mieście w którym odbywają właśnie wystawy i koncerty.

- dodaje Zuzanna.

Ostrowieckie BWA obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia, dlatego kolejna zaplanowana na listopad wystawa będzie wystawą jubileuszową. Zaprezentuje ona prace uczniów i uczennic Tadeusza Maja, pierwszego dyrektora galerii sztuki w Ostrowcu.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe