Czytanie to najlepsza zabawa

  • 29.09.2020, 12:36
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dla wielu osób książka jest pewnego rodzaju przyjacielem, wartościami, których nie da się kupić, wzbogaca duszę czytelnika i rozwija zarówno słownictwo jak i wyobraźnię. Czytanie jest dla wszystkich, bez względu na wiek. Niebywale wyjątkowe jest głośne czytanie, zwłaszcza dla dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna w partnerstwie z Lokalną.TV zaprosiła mieszkańców Ostrowca do konkursu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania obchodzonego 29 września. Konkurs zainteresował szczególnie młodych czytelników, najmłodszy z nich - Wojtek Kogut ma zaledwie 6 lat. 
Najmłodsi najchętniej wybierali wiersze, lektury czy książki dla dzieci. Dorośli wybierali m.in. kryminały tak jak pani Monika Czarnecka.  Edward Liwiński - uczestnik konkursu postanowił przeczytać fragment książki „Oskar i Pani Róża”. 

Spośród wszystkich nadesłanych nagrań wybranych zostało 10 osób, które zaproszone zostały do profesjonalnego nagrania przez Lokalną.TV. Laureaci konkursu otrzymali specjalne nagrody od Miejskiej Biblioteki Publicznej. Każda inicjatywa, która zachęca do czytania, a zwłaszcza tego głośnego jest bardzo ważna. 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (22)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe