Srebrna Dolina Kamiennej powalczy o unijne pieniądze

  • 25.09.2020, 14:45
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

[zobacz wideo i zdjęcia]

Pięć samorządów, z gmin położonych wzdłuż rzeki Kamiennej, razem chce powalczyć o unijne pieniądze w nowym rozdaniu. Bałtów, Brody, Ćmielów, Kunów i Tarłów ubiegają się o wpisanie ich pomysłów do strategii województwa świętokrzyskiego, aby w nowej perspektywie finansowej UE otrzymać dofinansowania umożliwiające inwestycje i rozwój. 

Włodarze gmin podkreślają wspólne cele na płaszczyźnie przede wszystkim polityki społecznej oraz turystyki. Swoja strategię rozwoju nazwali "Srebrną Doliną Kamiennej".

Porozumienie międzygminne, które podpisano 25 września jest również odpowiedzią na fakt, że trzy gminy powiatu ostrowieckiego; Kunów, Bałtów i Ćmielów nie zostały zaproszone do partnerstwa przy utworzeniu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miast Północy. 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe