Remont za remontem. Wszystko dla dobra mieszkańców Ostrowca i kierowców

  • 25.09.2020, 13:36
  • Błażej Macias
Remont na remoncie i remontem pogania. Wszystko to dla dobra mieszkańców…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ogromny plac budowy to najlepsze określenie trwających w mieście remontów drogowych. Do końca sierpnia w Ostrowcu realizowanych było 14 zadań remontowych. Część z tych inwestycji została już zrealizowana. Najbardziej newralgicznym punktem prac jest aktualnie remont odcinka ulicy Siennieńkiej od Okólnej oraz remont ulicy Sandomierskiej.Wszystkie prace mają zwiększyć przepustowość dróg oraz zapewnić komfort jazdy dla mieszkańców Ostrowca.

Z końcem sierpnia odebraliśmy cztery zadania drogowe, czyli ulice Ogrodową, Miodową oraz dwie drogi wewnętrzne na terenach inwestycyjnych. Łączny koszt tych zadań wyniósł ponad 16 mln zł. Teraz czekamy na realizację kolejnych projektów.

- mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej.

W tej chwili zakończyliśmy remont ulicy Siennieńskiej na odcinku od Głogowskiego do rejonu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Teraz prace przeniosły się na odcinek od Okólnej. Tutaj prace trwają na razie na jednym odcinku drogi, jednak od poniedziałku droga będzie już nie przejezdna.

- informuje Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Ostrowcu.

Trwające i kolejne inwestycje jakie zaplanowano w mieście do roku 2022 na dzień dzisiejszy wynoszą ok 21 mln zł. Głównym wykonawcą prac na terenie miasta jest firma MPRD.

Równocześnie z pracami na ulicy Siennieńskiej prowadzimy prace na ulicy Wardyńskiego, później prace przeniosą się na sąsiednią ulice Piwną. Zajmujemy się także budową łącznik ulicy Denkowskiej a przyszłym przedłużeniem ulicy Furmańskiej.

- mówi prezes Krzysztof Kowalski.

Inwestycji będzie więcej, ponieważ do funduszu dróg samorządowych wpływają kolejne wnioski.

Spływa do nas bardzo dużo wniosków dotyczących budowy i przebudowy poszczególnych dróg. Pośród kolejnych zadań znalazła się kontynuacja ulicy Miodowej, czy kolejne odcinki ulicy Północnej, którą chcemy przedłużyć do ulicy Iłżeckiej.

- dodaje naczelnik Artur Majcher.

Pandemia okazała się dla drogowców udogodnieniem, jednak teraz ruch po głównych arteriach Ostrowca wrócił do normy. Przykładem jest tutaj ulica Wardyńskiego.

Podczas prac pojawiło się kilka trudności w postaci nieoznaczonego okablowania czy podziemnego uzbrojenia. Czas ograniczeń wynikających z pandemii minął. Na ulice powrócił wzmożony ruch więc prace mogą odbywać się nieco wolniej. Chcemy zapewnić zarówno użytkownikom dróg jak i pracownikom bezpieczeństwo.

- tłumaczył prezes Kowalski.

Jak zapewniają wykonawcy większość prac na terenie Ostrowca powinna zostać zakończona jeszcze w tym roku. Wszystko zależy od nadchodzącej zimy i warunków pogodowych.

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 27.09.2020, 15:08
Brawo !:)

Pozostałe