18 września akcja #sadziMY las

  • 16.09.2020, 09:03
  • Bartek Gębusia
18 września akcja #sadziMY las Lasy Państwowe

Podziel się:

Oceń:

18 września w całej Polsce odbędzie się akcja #sadziMY, tego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r.  Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew. 

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

czytamy na stronie internetowej Lasów Państwowych

Do akcji po raz kolejny przyłączyło się Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. 

Dla zainteresowanych, którzy odwiedzą tego dnia stoisko przed biurem Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski w Sudole 216  będą czekały sadzonki takich gatunków jak jodła, sosna, jawor oraz olsza. Akcja będzie trwała w godzinach od 9.00 do 12.00.

informuje - Jacek Sobolak - Rzecznik Prasowy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski

Łącznie w ramach akcji #sadziMY do mieszkańców Polski trafi milion sadzonek drzew. Sadzonki będą rozdawane w 430 nadleśnictwach i 17 Regionalnych Dyrekcjach Lasów Państwowych. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe