"Babki z Krzemienia" wydadzą "Przepiśnik"

  • 14.09.2020, 13:47
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pieką, gotują, uprawiają sport a ziołach wiedzą wszystko. Ich autorskie przepisy zostaną wydane w formie książki kucharskiej. Członkinie 20 kół gospodyń wiejskich podsumowały w minioną sobotę dwuletni udział w projekcie "Babki z Krzemienia".

Kiedyś pod ręką każdej gospodyni domowej, musiał być książka kucharska. Teraz Przepisów szukamy najczęściej w internecie, ale już wkrótce w każdej kuchni może pojawić się "Przepiśnik" – czyli zeszyt z przepisami.

Ta książka będzie doskonałym sposobem, na pokazaniem ogromnego zaangażowania wszystkich uczestniczek projektu "Babki z Krzemienia", ale również ich wkładu w zajęcia, w których uczestniczyły.

- mówi Magdalena Wójtowicz, koordynator projektu "Babki z Krzemienia".

"Przepiśnik" to prezent dla 46 kobiet z lokalnych kół gospodyń wiejskich, które brały udział w projekcie "Babki z Krzemienia". Projekt prowadzony był przez 2 lata przez fundację Centrum Rozwoju Regionalnego "Edu-Bałt".

Chcieliśmy pokazać uczestniczkom naszego projektu, że niektóre rzeczy jak gotowanie można robić lepiej, ciekawej. Dlatego zorganizowaliśmy wiele warsztatów pomocniczych jak np. zajęcia zielarskie, zajęcia kulinarne z renomowanymi szefami kuchni czy nawet zajęcia z pierwszej pomocy i storytellingu.

- mówi Jarosław Kuba, prezes stowarzyszenie LGD "Krzemienny Krąg".

Krzemienne babki nabyły nowych doświadczeń. Połączyła je wspólna pasja i dobra zabawa. Przypomnienie tradycji i przeniesienie ich do teraźniejszości z pewnością wzbogaci działalność modnych ostatnio kół gospodyń wiejskich

 

Najważniejsze było dla nas aby uczestniczki zintegrowały się między sobą, wymieniły doświadczeniami oraz poszerzyły swoje horyzonty. Mamy nadzieje, że udało się nam tego dokonać w stu procentach.

- dodała Magdalena Wójtowicz.

Kobiety połączyły siły a zwieńczeniem obok smaku i efektu, była także edukacja. Ta międzypokoleniowa.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe