MZK testuje nowy autobus

  • 09.09.2020, 15:00
  • Bartek Gębusia
MZK testuje nowy autobus
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowcu realizuje projekt „Ekologiczny Transport Miejski” wart blisko 50 milionów złotych. W ramach realizowanych działań MZK zmieni swój tabor, na nowoczesny. Ostatnie nowe pojazdy zostały zakupione prawie 20 lat temu. Za nim jednak przetarg na zakup autobusów  zostanie ogłoszony to spółka testuje pojazdy różnych firm. W ostatnich dniach na ulicach Ostrowca można było zobaczyć MANa. Dziś na konferencji prasowej przedstawiciel firmy sprzedającej tego typu autobusy zaprezentował pojazd firmy MAN.
Autobusy, wyposażone w wiele udogodnień dla pasażerów jak i dla kierowcy, spełniające normy emisji spalin, oszczędne, przyjazne dla środowiska i bezpieczne - takich pojazdów oczekuje spółka. Przypomnijmy, Miejski Zakład Komunikacji przygotowuje się także do budowy nowej bazy, która zlokalizowana będzie przy ulicy Samsonowicza. 

Budowa bazy powinna rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu, nowe autobusy po rozstrzygnięciu przetargu będą pojawiały się w Ostrowcu, a cały projekt Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim ma zostać zrealizowany do 2022 roku. 

 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe