Świętokrzyski Mityng w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych

  • 08.09.2020, 14:04
  • Błażej Macias
Świętokrzyski Mityng w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wytrwałość, trening, wzajemna pomoc ale przede wszystkim dobra zabawa. To najważniejsze rzeczy dla osób niepełnosprawnych, które wzięły udział w Świętokrzyskim Mitingu w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych. Ponad 40 zawodników stawiło się na stadionie w Ostrowcu Świętokrzyskim, gotowych do startu w Świętokrzyskim Mitingu w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych.

Zawodnicy, którzy biorą udział w zmaganiach kolarskich spędzić na treningu minimum 10 godzin.

- mówi Remigiusz Woźniak ze stowarzyszenia "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wytrenowani, po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi stanęli na starcie. Każdy rządny zwycięstwa, w duchu sportowej rywalizacji i fair play. Liczba zawodników została okrojona do minimum, ostatecznie publiczności zaprezentowało się 7 świętokrzyskich drużyn.

Zawodnicy to w głównej mierze osoby niepełnosprawne ruchowo. Dzięki takim wydarzeniom możemy wspólnie spędzić czas i spotkać zwłaszcza w czasach gdy ten kontakt jest ograniczony.

- mówi Robert Rogala, kierownik WTZ przy Stowarzyszeniu „SZANSA”

Każdy z zawodnik mógł czuć wsparcie i doping zgromadzonej publiczności. Ostrowiec okazał się gościnnym miastem.

Mamy wspaniałe obiekty sportowe, które dzięki takim wydarzeniom mogą tętnić życiem.

- mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Spragnieni sportowej rywalizacji zawodnicy udowodnili kolejny raz,że warto być aktywnym, a niepełnosprawność choć utrudnia życie to nie eliminuje z realizacji marzeń i nie ogranicza pasji.Osoby startujące na rowerach trójkołowych walczyły na dystansie 500 m. Wyzwaniem były jazda indywidualna na 1000 i 5000 m. Na koniec odbył się wyścig szosowy na dystansie 5000 m.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie pracowników, wolontariuszy, rodziców a zwłaszcza samych uczestników.

- mówi Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym, podkreślając zaangażowanie w profesjonalne przygotowanie zawodów. Przypomnijmy, że podobną imprezą, ale rozgrywaną w scenerii zimowej, był miting w narciarstwie zjazdowym, który odbył się pod koniec stycznia w Bałtowie.

 

Błażej Macias

Zdjęcia (15)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe