P. Górniak: Warto przypominać klasykę

  • 07.09.2020, 13:06
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Narodowe Czytanie to akcja zainaugurowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 roku, do dziś wydarzenie przyciąga miłośników czytania. Po raz 9. Polacy zasiedli do wspólnej lektury, tym razem czytano dzieło Juliusza Słowackiego - Balladyna. 

Wspaniała sprawa. Ja po prostu pochłaniam książki, przynajmniej osiem książek w miesiącu czytam.

mówi - Irena Rachtan - Uczestniczka Narodowego Czytania

Wielu uczestników Narodowego czytania podkreślało, że utwór do najłatwiejszych nie należał. Mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego do czytania zaprosiła Miejska Biblioteka Publiczna. Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury, w specjalnie przygotowanej scenerii rozbrzmiały fragmenty Balladyny. 

Z całą pewnością warto tego typu klasykę przypominać bo coraz mniej klasyki czytamy i to widać w naszych wypożyczeniach.

podkreślał - Paweł Górniak - Wicedyrektor MBP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu, mimo to jest ponadczasowy. 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (86)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe