ĆMIELÓW: Inscenizacja Balladyny w Narodowe Czytanie 2020

  • 07.09.2020, 12:32
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Członkowie koła teatralnego działającego w Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w sobotę wcielili się w postacie z dramatu Juliusza Słowackiego pt.: „Balladyna”.  Czasu na przygotowania nie było wiele. Do niedawna z powodu pandemii koronawirusa, instytucje kultury były zamknięte, tym samym nie odbywały się spotkania grupy teatralnej. Chodź czas nie łatwy to udało się zaprezentować „Balladynę”, tak jak zakładano, podczas  tegorocznego Narodowego Czytania. Do wspólnego czytania Balladyny Juliusza Słowackiego aktywnie włączyła się lokalna społeczność.

To już jest trzecie Narodowe Czytanie w Domu Kultury i liczymy na to, że z roku na rok będzie przybywać coraz więcej mieszkańców i, że będą chcieli z nami czytać. 

mówi - Wioletta Rogala-Mazur - Dyrektor Domu Kultury im. W. Gombrowicza w Ćmielowie

Para Prezydencka poinformowała, że za rok lekturą Narodowego Czytania będzie "Moralność pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej, mieszkańcy gminy Ćmielów mają również swoje propozycje na kolejne lektury, mile widziana jest literatura młodzieżowa. 

Bezpośredni kontakt z książką to jest to dobrodziejstwo i przekazywanie z pokolenia na pokolenie tych właśnie wartości niczego nie zastąpi.

mówi - Joanna Suska - Burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów

Każdy kto zechciał przeczytać fragment lektury podczas Narodowego Czytania w Ćmielowie otrzymał pamiątkowy prezent w postaci książki Juliusza Słowackiego - Balladyna.

Bartek Gębusia

Zdjęcia (39)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe