M. Chlewicki: 1 sierpnia to ważna data

  • 04.08.2020, 13:26
  • Bartek Gębusia
1 sierpnia to ważna data
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

[Zobacz wideo]

1 sierpnia obchodziliśmy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wiele osób, organizacji instytucji postanowiło w wyjątkowy sposób upamiętnić Powstańców. Pracownicy Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki przy współpracy z Mateuszem Chlewickim zorganizowali warsztaty historyczne.  W zajęciach aktywnie uczestniczyła Agata, która uwielbia poznawać historię, jej zainteresowanie pobudziła jakiś czas temu babcia pokazując stare, rodzinne fotografie.  Agata ze swoim tatą Sylwestrem pochodzą z Białegostoku, wakacje spędzają w regionie świętokrzyski zatem nie mogli odmówić sobie wizyty Muzeum i Rezerwacie Krzemionki. 

Zajęcia historyczne pod hasłem: „Akcja Burza” prowadzone przez Mateusza Chlewickiego oprócz ciekawych faktów, urozmaicone były warsztatami plastycznymi i interesującymi grami. Sam ubiór Mateusza wzbudzał zainteresowanie uczestników spotkania.  Mateusz jest pasjonatem historii, angażuje się  w rekonstrukcje historyczne, a także bierze udział w produkcjach filmowych takich jak: Bodo, Wyklęty, Stulecie Winnych, Kurier, Wojenne Dziewczyny, Ludzie i Bogowie, Dezerter.

Różnorodne formy upamiętnienia Powstańców Warszawskich i tego czego dokonali, pozwalają na to aby w przystępny sposób zwłaszcza młodzi ludzie mogli poznawać historię swojej Ojczyzny. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe