WFOŚiGW: Program „Moja Woda”, to szansa dla nas wszystkich

  • 30.07.2020, 12:47
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

[Zobacz więcej]

Polska nazywana jest „pustynią Europy”, ograniczona ilość wody jest odczuwalna zwłaszcza wśród rolników. Gmina Bałtów jest szczególnie narażona na suszę. W urzędzie gminy został otwarty punkt, w którym można uzyskać pomoc w wypełnieniu wniosków o dopłaty do instalacji zatrzymujących wody opadowe i roztopowe. Mowa o programie Moja Woda, do którego nabór wniosków prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Teraz mieszkańcom Bałtowa i okolic będzie zdecydowanie łatwiej starać się o wsparcie w ramach programu. Program Moja Woda realizowany jest od 1 lipca br. Do tej pory do kieleckiego Funduszu wpłynęło ok. 500 wniosków. Dotacje przyznawane są na zakup i montaż sprzętu do gromadzenia deszczówki.
Budżet całego programu to 100 milionów złotych, zakłada on utworzenie 20 tysięcy instalacji, a przewiduje się, że w ten sposób zaoszczędzony zostanie 1 milion metrów sześciennych wody. 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach prowadzi szereg programów, które są dużym wsparciem dla mieszkańców regionu, m.in. program Czyste Powietrze, z którego przypomnijmy skorzystało już ponad 8 tysięcy beneficjentów. Fundusz na ten moment na realizację programu Moja Woda ma zabezpieczone 4 miliony złotych. 
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe