J. Kuba: Promujemy zdrowy styl życia

  • 19.07.2020, 11:09
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:


Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg prowadziła nabór wniosków o charakterze społecznym, niekomercyjnym, wpisującym się w strategię Stowarzyszenia, promocję zdrowego stylu życia, ochronę dziedzictwa naturalnego, krajobrazum klimatu i ekosystemu. Do rozdysponowania była kwota 300 tysięcy złotych. 

Wydarzenia propagujące nowy styl życia

1. Stowarzyszenie FUTURE z Lipska – realizacja projektu edukacyjno – zdrowotnego skierowanego do uczniów szkół powiatu lipskiego: a) rozpoznawanie regionu i walorów przyrodniczych, b) wyszukiwanie informacji o walorach historyczno – kulturowych regionu c) poszukiwanie dziedzictwa kulturowego i historycznego, tworzenie nagrań i relacji, opowieści regionalnych d) opracowanie tras wędrówek po ziemi lipskiej, e) montaż filmu o dziedzictwie historyczno – kulturowym ziemi lipskiej, f) organizacja 3 rajdów pieszych lub rowerowych po opracowanych ścieżkach.

2. KGW Olechowianie – organizacja pikniku w Siennie propagującego zdrowy styl życia w formie pikniku aktywności.

3. osoba fizyczna z Bałtowa – opracowanie 3 qestów przy współpracy z mieszkańcami, gdzie zostaną wykorzystane zdjęcia miejsc (sprzed wielu lat, znajdujące się w zasobach mieszkańców) na trasie ścieżek qestowych. Powstałe questy będą podkreślać walory przyrodnicze i kulturowe miejsc znajdujących się na trasach.

4. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kunowskiej – organizacja biegu ulicznego.

5. osoba fizyczna z Bałtowa - organizacja wydarzenia „Zdrowo z grilla”.

6. Fundacja „Z Serca” Marty Kłonicy – organizacja cyku gier terenowych, gimnastyki słowiańskiej dla kobiet, kąpieli leśnych, gimnastyki dla seniorów.

7. osoba fizyczna z Bałtowa - organizacja wydarzenia sportowo – rekreacyjnego pn. Jurajski Triathlon czyli zmagania Dinozaurów (biegi przełajowe, spływ kajakowy po Kamiennej, jazda na rowerze po terenie pagórkowym).

8. Fundacja „Mój czas” (Rzeczniów) a) organizacja rajdów rowerowych po „Krzemiennym Szlaku” b) wyprawa rowerowa, 3-dniowa 160 km z noclegami c) stworzenie wypożyczalni rowerów na terenie Rzeczniowa.

9. OSP Grabowiec a) organizacja zawodów sportowo – pożarniczych i dokupienie niezbędnego sprzętu pożarniczego do prowadzenia zawodów b) organizacja rozgrywek w badmintona na terenie parku w Grabowcu c) Organizacja Rzeczniowskiego Włóczykija – akademia Nordic Walking – organizacja marszu Nordic Walking

10. OSP w Janowie gm. Sienno – organizacja Festiwal Zdrowego Życia – połączenie spotkania muzycznego z festiwalem zdrowego żywienia.

Wszyscy aplikowali o kwotę 30 tysięcy złotych – jeden wnioskodawca o 29 962,50 zł.

 


 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe