Pożar budynku przy Osadowej 6

  • 11.07.2020, 09:59 (aktualizacja 13.07.2020, 13:13)
  • Bartek Gębusia
Pożar budynku przy Osadowej 6 fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Podziel się:

Oceń:

W nocy 11 lipca doszło do pożaru zabytkowego budynku przy ulicy Osadowej 6, w którym już niebawem miały powstać mieszkania socjalne.

Kapitan Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformował, że w budynku nikt nie przebywał, w pożarze nikt nie ucierpiał, a akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażaków stwierdzono, że pożarem objęty jest 2 kondygnacyjny opustoszały budynek murowany z dachem konstrukcji drewnianej. Działania strażaków polegały na podaniu w natarciu środków gaśniczych na pożar oraz przeszukaniu pomieszczeń budynku celem wykluczenia osób postronnych. Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do częściowej rozbiórki budynku. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi. W akcji udział brało 5 samochodów gaśniczych, w tym 14 strażaków.

mówi - kpt. Sebastian Klaus - KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe