L. Łodej: W Kunowie szlifujemy diamenty

  • 23.06.2020, 13:46
  • Agnieszka Cybulska
W Kunowie szlifujemy diamenty
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Oliwia Mularska absolwentka PSP im. A. Hedy "Szarego" w Kunowie została laureatką wojewódzkiego konkursu historycznego a jej sukces doceniła nie tylko komisja ale również władze gminy, dyrekcja szkoły oraz poseł na Sejm RP Andrzej Kryj.

Oliwia Mularska jest absolwentką szkoły podstawowej w Kunowie i laureatką III wojewódzkiego etapu konkursu historycznego Droga do sukcesu to wiele godzin spędzonych nad książkami, na dodatkowych zajęciach, ale Oliwia łączy  naukę   z pasją.  Małgorzata Kowalska nauczyciel historii w PSP W Kunowie  im. Antoniego Hedy "Szarego" chwali Oliwię przede wszystkim za systematyczność i bardzo dobre oceny, doceniając jej aktywność. Konkurs ocenia jako trudny, ponieważ wymaga wiedzy od starożytności do współczesności.

Pasjonatów historii od wielu lat docenia i nagradza poseł  Andrzej Kryj, z zawodu nauczyciel historii. Dziś dla Oliwii przygotował prezent a na ręce rodziców i nauczycieli przekazał listy gratulacyjne. Nie bez znaczenia jest tu wsparcie szkoły i rodziców - mówił poseł. Wzruszenia nie krył tata Oliwii, bo jak mówił lepszego prezentu w Dzień Ojca nie mógł sobie wymarzyć. Tata nie chce planować przyszłości Oliwii, chce aby były to jej samodzielne decyzje ale zapewnia, że on i żona będą Oliwię wspierać, a burmistrz Kunowa deklaruje wsparcie dla pedagogów i dbałość o rozwój kunowskiej oświaty. Gmina Kunów, co podkreśla  Lech Łodej  wprowadziła godziny dodatkowe w szkole, dodatki motywacyjne dla nauczycieli, nagrody dyrektora szkoły, burmistrza i cały ten system dobrze funkcjonuje i owocuje sukcesami.
 

Oliwia Mularska teraz będzie kontynuowała naukę w jednej z ostrowieckich szkół ponadpodstawowych, ale nie wybiera kierunku humanistycznego, może biologiczno -c hemiczny, może matematyczno - geograficzny ale historia pozostanie jej pasją.

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (27)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe