Strażacy ochotnicy dostali pieniądze na nowe samochody

  • 08.06.2020, 15:22
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek w WFOŚiG w Kielcach dwadzieścia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych odebrało promesy. Ponad 5 mln złotych zostanie przeznaczone na zakup samochodów strażackich. [wideo i zdjęcia]

Są pierwsi, i nie tylko wtedy kiedy się pali. Pomagają w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, podczas wypadków drogowych a czasami z opałów ratują zwięrzęta. Zaangażowanie w służbę strażaków, bo o nich mowa, jest bezcenne. Na słowa uznania zasługują zawodowcy i ochotnicy.

Do służby dla  społeczeństwa i na rzecz środowiska strażacy wciąż potrzebują doposażenia. Wychodząc na przeciw tym potrzebom Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przekazał  w poniedziałek  (8 czerwca)  promesy na ponad 5 mln złotych dla  20 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.  Wsparcie dla strażaków to efekt współpracy samorządów, instytucji, rządu i  parlamentarzystów. Podczas wręczania promes przede wszystkim dziękowano strażakom, podkreślając m.in udział w takich akcjach jak pożar na wysypisku w Nowinach.  

Już niebawem ma zostać rownież ogłoszony program na termomodernizację strażnic.

 

 

 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe