ĆMIELÓW: Jest szansa na remont drogi wojewódzkiej 755

  • 28.05.2020, 15:44
  • Bartek Gębusia
Jest szansa na remont drogi wojewódzkiej 755
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Droga Wojewódzka nr 755 to główna arteria przebiegająca przez Ćmielów, jest remontowana etapami. Jeden z odcinków czeka na modernizację od wielu lat.

Samorządy mimo obecnej sytuacji w kraju chcą sięgać po rządowe wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, aby wystąpić o takie środki finansowe należało sporządzić odpowiednią dokumentację. Wspomniana  dokumentacja w sprawie remontu kolejnego odcinka DW 755 została wykonana w lutym ubiegłego roku, a pod koniec sierpnia 2019 roku za pośrednictwem Powiatu Ostrowieckiego został złożony wniosek na wykonanie nawierzchni drogi 755 od zjazdu do stacji kolejowej do skrzyżowania z ulicą Jastkowską.
Zadanie na ten moment znalazło się na  liście rezerwowej, ale jak podkreśla burmistrz Joanna suska szanse na jego realizacje są duże.

Szacowany koszt całej inwestycji to około 3 mln złotych, z czego 60% dofinansowałby Fundusz Dróg Samorządowych, wkład własny wówczas podzieliłby się na pół: na Gminę Ćmielów i Powiat Ostrowiecki. 

Ranga zadania jest duża, i ma ona charakter kontynuacji przeprowadzonych w latach wcześniejszych prac remontowych na tej drodze. One również  były dzielone na na etapy.
Remont tego odcinka jest realny,  bo na remont mostu przyjdzie jeszcze poczekać. Dla gminy Ćmielów to bardzo ważna inwestycja, dlatego już konkretne deklaracje padły 
Burmistrz Ćmielowa liczy, że remont drogi  znajdzie  si ę do realizacji w drugim półroczu tego roku, a inwestycje uda się zakończyć w 2021 roku.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe