Trwa niebezpieczny i wymagający remont Kolegiaty

  • 27.05.2020, 14:00
  • Bartek Gębusia
Trwa niebezpieczny i wymagający remont Kolegiaty
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

30 lat oczekiwania na gruntowny remont, który do łatwych nie należy, wymaga także zaangażowania specjalistycznej ekipy i jest kosztowny. Ruszyły prace remontowe na Kolegiacie Świętego Michała Archanioła.

Kolegiata Świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim doczeka się gruntownego remontu elewacji. Od ubiegłego tygodnia na terenie świątyni pracują specjaliści od prac alpinistycznych.  W kościele od kilku lat prowadzone były prace konserwatorskie. W ubiegłych latach udało się m.in. wymienić dach, metalowe blachy zamieniono na miedziane, które są trwalsze. Obecne prowadzone prace są o tyle skomplikowane, że wymagają odpowiedniego sprzętu. 

Nad całością prac czuwa Wojewódzki Konserwator Zabytków, prace zostały podzielone na etapy. W tym roku zaplanowane jest kompleksowe wykonanie elewacji wieży. Ogrom prac jakie należy wykonać przy kolegiacie wymaga dużego nakładu finansowego.

Środki finansowe jakie udało się dotychczas zebrać pochodzą od parafian. Jak zapewnia proboszcz Jan Sarwa prace nie zakłócają nabożeństw, a remont potrwa kilka tygodni. 

Dobrowolne ofiary na remont można wpłacać na konto parafii św. Michała. Numer Konta: 56 1240 5035 1111 0000 5573 0402. Za każdą ofiarę ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje. 

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mirek
Mirek 27.05.2020, 21:44
Fajnie to wygląda na tych zdjęciach. Fajnie musi wyglądać z góry

Pozostałe