MATURA 2020. Jak będzie wyglądała?

  • 21.05.2020, 16:15
  • #CodziennieWieszWięcej
MATURA 2020. Jak będzie wyglądała?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 25 maja mogą ruszyć konsultacje z maturzystami i uczniami klas ósmych. Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Wyniki mają być dostarczone do 11 sierpnia. Poprawki do egzaminu maturalnego będą odbywały się we wrześniu. Ci, poprawiający swoje wyniki, dostaną je znacznie później, bo dopiero 30 września.

Główny Inspektorat Sanitarny, Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Ministerstwo Edukacji przygotowały wytyczne, jak przeprowadzić egzamin maturalny w czasach koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami w tym czasie na terenie szkoły mogą przebywać tylko zdający i osoby zaangażowane w organizację egzaminów. Nie ma mowy o obecności rodziców. Szkoła nie zapewni wody do picia. Każdy musi ją przynieść sobie sam z domu. Nie będzie też kanapek ani innych posiłków, które często przygotowywał komitet rodzicielski. Jedzenie trzeba będzie sobie przynieść samemu.

Wszyscy zobowiązani są przyjść  na egzamin w maseczkach, które będą mogli zdjąć dopiero po tym, gdy usiądą w ławkach. Odległość pomiędzy siedzącymi musi wynosić minimum 1,5 metra, a to oznacza, że do sal wejdzie mniej uczniów niż zazwyczaj.

Drzwi do szkoły oraz wszystkie drzwi wewnątrz budynku powinny być otwarte, tak aby zdający oraz inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu nie musiały ich otwierać. Wyjątek stanowią niektóre egzaminy, podczas których odtwarzane jest nagranie i sytuacje, gdy sale egzaminacyjne są wietrzone. Jeśli drzwi nie można otworzyć ze względów bezpieczeństwa, ich klamki muszą być regularnie dezynfekowane.

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe