S. Fiolik: Pobory krwi w każdy wtorek

  • 21.05.2020, 10:16
  • Bartek Gębusia
Pobory krwi w każdy wtorek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś odbyła się zaplanowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim zbiórka krwi.

W czasie pandemii koronawirusa większość oddziałów terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w województwie świętokrzyskim zostało zamknięte. Tak stało się również z oddziałem mieszczącym się w ostrowieckim szpitalu. W ostatnich tygodniach drastycznie spadły zasoby krwi, stąd też akcja ostrowieckiego PCK. Już od wczesnych godzin porannych dawcy krwi ustawiali się w kolejce aby móc oddać krew. 

Według ustaleń Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, akcja będzie odbywała się cyklicznie. W każdy wtorek w siedzibie PCK przy ulicy Stodolnej 30. Osoby, które będą chciały oddać krew mogą to zrobić w godzinach od 9:00 do 13:00

Jak poinformowała nas dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach gdy sytuacja w ostrowieckim szpitalu się ustabilizuje oddział terenowy zacznie działać. Przypominamy, że na ten moment krew można oddać również w Kielcach, Końskich, Sandomierzu i Skarżysku-Kamiennej. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe