OSTROWIEC: Pożar pustostanu przy ulicy Folwark Piaski

  • 07.04.2020, 13:46
  • Bartek Gębusia
Pożar pustostanu przy ulicy Folwark Piaski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Strażacy z Ostrowca Świętokrzyskiego w poniedziałek, w godzinach popołudniowych otrzymali zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku przy ulicy Folwark Piaski. Często na terenie starej masarni przebywały osoby bezdomne. 

W akcję gaszenia pożaru zaangażowanych zostało 7 zastępów straży pożarnej, około 20 strażaków. Przyczynę pożaru będzie wyjaśniać policja. 

Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że pali się dach konstrukcji drewnianej na nieużytkowanych przyległych do siebie budynkach o łącznej powierzchni około 1000 m2. Od osób postronnych otrzymaliśmy informację, że w środku może znajdować się osoba bezdomna. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz natychmiastowym podjęciu działań gaśniczych i przeszukaniu pomieszczeń pod kątem osób poszkodowanych. Na szczęście nikogo nie znaleziono. Dalsze czynności polegały na systematycznym wycinaniu otworów w poszyciu dachu celem wprowadzenia skutecznych prądów gaśniczych. Prace prowadzone były głównie na wysokości z użyciem drabiny mechanicznej. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki tlących się elementów konstrukcji i przelewaniu ich wodą. Następnie obiekt sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej do całkowitego wyeliminowania zagrożenia. Akcja trwała ponad 3 godziny.

informuje - mł. bryg. Barbara Majdak - Oficer Prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Bartek Gębusia

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe