BWA online: W kręgu pracowni profesora Białogłowicza

  • 06.04.2020, 19:00
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
W kręgu pracowni profesora Białogłowicza
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wspólnie z galerią BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszamy na wideooprowadzenie po wystawie „W kręgu pracowni profesora Białogłowicza”. O wystawie opowiada dr Artur Bartkiewicz. Wernisaż wystawy odbył się 14 lutego 2020 r.

Fragment wstępu do katalogu prof. Stanisława Białogłowicza:

Do wystawy zatytułowanej Pracownia, zaprosiłem kilka pokoleń moich byłych uczniów, studentów, wybitnych młodych artystów, którzy w swoich twórczych poszukiwaniach odnajdują twórczą pasję, inspirację do myślenia w kategoriach wartości uniwersalnych, dla których konsekwentne poszukiwanie prawdy i piękna w sztuce, stanowi cel nadrzędny w odnajdywaniu i realizacji artystycznych zamierzeń.
[…]
Moją intencją w pracy dydaktycznej, było takie rozwijanie widzenia twórczego, którego efektem byłyby wyjątkowe doświadczenie i indywidualne odkrycia malarskie, nie zawsze możliwe do racjonalnego wytłumaczenia. Z zachwytem oglądałem obrazy, w których młodzi adepci sztuki odnajdywali swoje spełnienie, jakby w odkrytej przez siebie formie, pragnęli dotknąć własnej obecności we współczesnym świecie. W swym malarskim doświadczeniu i olśnieniu artystycznym, które ich przekracza, które wywołuje w nich pragnienie pozostawania w tajemnicy obrazu, jakby chcieli powiedzieć „Moja sztuka to szuka mojego czasu, mojego świata, mojej wyobraźni, która wyrasta z tego, w co wierzę, czego pragnę i czego się lękam.”

UCZESTNICY WYSTAWY:
Arkadiusz Andejkow
Kamila Bednarska
Stanisław Białogłowicz
Piotr Białogłowicz
Andrzej Bobrowski
Małgorzata Borek
Maksym Fedirchuk
Łukasz Gil
Sebastian Kalemba
Piotr Kolanko
Wojciech Kornacki
Patrycja Longawa
Dorota Magryś
Jadwiga Magryś-Borowiec
Michał Mieszkowicz
Tomasz Mistak
Halina Olechowska-Cwanek
Barbara Porczyńska
Piotr Szczur
Maciek Wieczerzak

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe