Nieodpowiedzialne zachowanie 62-latka

  • 27.03.2020, 09:59 (aktualizacja 27.03.2020, 14:09)
  • Bartek Gębusia
Nieodpowiedzialne zachowanie 62-latka
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Policjanci w całym kraju w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną m.in. kontrolują przestrzeganie kwarantanny przez osoby nią objęte. Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 62-latek z Ostrowca Świętokrzyskiego, który złamał zasady bezpieczeństwa.

Policjanci z ostrowieckiej komendy codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną domową. Funkcjonariusze pytają również o stan zdrowia oraz bieżące potrzeby, z każdej wizyty u mieszkańca objętego kwarantanną policjanci sporządzają odpowiednią dokumentację. Zebrane informacje trafiają później do służb sanitarnych. 
Podczas wizyty u 62-latka objętego kwarantanną nie zastali mężczyzny w domu. 

Po chwili stróże prawa ustalili, że ostrowczanin znajduje się na jeden z ulic w pobliżu miejsca zamieszkania. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce i poinformowali nieodpowiedzialnego mężczyznę o obowiązku kwarantanny i konsekwencjach wynikających z niestosowania się do jej zasad. Od 62-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Ponadto dość lekceważąco i z dużą ignorancją wyrażał się on o całej sytuacji. Obecny na miejscu patrol sporządził odpowiednią dokumentacją, która przesłanie zostanie do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim i służb sanitarnych.

mówi - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zgodnie z nowymi przepisami za nie przestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby, które nie zastosują się do zaleceń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń.

Policjanci proszą osoby objęte kwarantanna o korzystanie z aplikacji „Kwarantanna Domowa”, w której przedstawione są wszystkie zasady odbywania kwarantanny. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.  

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe