K. Ołownia: #WspierajSeniora obnażyło słabości jednostek

  • 25.03.2020, 12:57
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jeśli wolontariusz działa na rzecz walki z koronawirusem i pomaga potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, to  zgodnie z wytycznymi Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego może on przemieszczać się w ramach tej działalności. Już tydzień temu członkowie PIS ruszyli z akcją  , której koordynatorem w powiecie ostrowieckim został Krzysztof Ołownia.

Od środy 25 marca wprowadzono nowe ograniczenia, które będą obowiązywały do 11 kwietnia. Zaostrzenie obowiązujących już reguł dotyczy między innymi przemieszczania się i wychodzenia z domu. Służby podkreślają, że zwłaszcza osoby starsze powinny bezwzględnie pozostać w domach i w miarę możliwości korzystać z pomocy innych. np w robieniu zakupów. Pomoc można uzyskać w ramach akcji ##WspierajSeniora pod numerem telefonu: 792 022 359. Wolontariusze biorą pieniądze i jadą na zakupy, przede wszystkim kupowane są artykuły spożywcze i leki. Pomoc jest całkowicie bezpłatna.  W akcję zaangażowanych jest kilkanaście osób. Zdaniem Krzysztofa Ołowni zdarzają się telefony  pokazujące  słabości jednostek samorządowych. [zobacz wideo]
 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe