Więcej faktów o wybuchu w Miłkowie

  • 23.03.2020, 10:57
  • Bartek Gębusia
Więcej faktów o wybuchu w Miłkowie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sobotnie popołudnie, 21 marca 2020 roku z pewnością wielu mieszkańcom miejscowości Miłków w gminie Bodzechów na długo pozostanie w pamięci. W potężnym wybuchu zginęło dwóch mężczyzn. Jedne z nich to 44-letni właściciel posesji, na której doszło do wybuchu, druga ofiara to 48-letni mieszkaniec Staszowa.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wybuchu, wygrodzili strefę bezpieczeństwa. Jedna osoba została natychmiast wydobyta z miejsca objętego pożarem, jednak aby wyciągnąć drugą osobę z gruzowiska niezbędna była interwencja saperów. 

Oczyszczaliśmy miejsce garażowe, które wyleciało w powietrze, w pomieszczeniu znajdowały się porozrzucane pociski, były to granatniki, zapalniki. W sobotę podjęliśmy 17 sztuk, w niedzielę pojechaliśmy powtórnie - podjęliśmy 20 sztuk. 

informuje  - st. chor. szt. Robert Krasowski - Dowódca Patrolu Saperskiego z CPdMZ w Kielcach 

Nam miejsce zdarzenie wraz z patrolem saperskim przybył Wojewoda Świętokrzyski - Zbigniew Koniusz.

Wszystko jest uruchomione tak jak należy, moja obecność jest tak jak gdyby tylko tutaj dopełnieniem i zapytaniem czy coś można jeszcze skoordynować ale  wydaje się, że tak zarówno straż pożarna, jak i patrole policji, jak i patrol saperski wszyscy tutaj byli praktycznie chwilę po zdarzeniu u niestety nic nie można było tutaj zrobić, niestety dwie osoby zginęły. 

mówi - Zbigniew Koniusz - Wojewoda Świętokrzyski

Przypominamy, że składowanie wszelkiego typu ładunków pirotechnicznych, wybuchowych jest zabronione w polskim prawie. Saperzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki w ciągu roku interweniują około 300 raz tym samym zabezpieczając od 10-20 tysięcy przedmiotów niebezpiecznych.

W tej sprawie trwają dalsze działania służb. Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności zmierzające do wyjaśnienia tego tragicznego w skutkach zdarzenia. 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (6)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JJ
JJ 24.03.2020, 11:02
Ludzka głupota. Mogło wymieść pół wsi.
GA
GA 24.03.2020, 12:11
Dosłownie brak słów.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.03.2020, 09:21
Jeszcze trzeba dodać ze jak sie paliło
To słychać było eksplozje tak ok 30 razy

Pozostałe