Superwizja wsparciem dla mentorów programu „Tandem. Mentoring 55+”

  • 26.02.2020, 13:18
  • Katarzyna Kurek
"Tandem. Mentoring 55+"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

8 osób, które w Szkole z Pasją im. Elżbiety Sołtys występują jako mentorzy, czyli wspierają dzieci i młodzież w rozwijaniu i wyszukiwaniu pasji - objęci są też wsparciem superwizora. Superwizja potrzebna jest specjalistom i ekspertom w prawidłowym zrozumieniu i prowadzeniu procesu grupowego. 

Superwizja daje możliwość spotkań grupowych mentorów z psychologiem, gdzie mogą omawiać wiele - również kłopotliwych kwestii.

Te spotkania są dla nas niezwykle istotne, ponieważ warunkują one naszą dobrą współpracę z młodzieżą. Wielu z nas niektóre rzeczy robi intuicyjnie, ponieważ nie mieliśmy nigdy kontaktu z edukacją dzieci - superwizor wspiera nasze działania w tej kwestii.

- mówi Anna Tobera - mentor w programie „Tandem. Mentoring 55+”

Na co dzień to mentorzy wspierają młodych w ramach programu, który polega na spotkaniach dwóch osób, które dzieli wiek, doświadczenie - lecz łączą zainteresowania i hobby. Chęć wspólnego spędzania czasu, rozmowy, poznawania siebie. Obie strony tej relacji dają sobie wzajemną uwagę, zainteresowanie, wskazują nowe możliwości, pobudzają do aktywnego działania. Osoba 55+ dzieli się swoim doświadczeniem, wskazuje różne rozwiązania, pokazuje miejsca, które wpłynęły na to kim jest.

 

Od tego roku program rozszerzył się o mentoring talentów, czyli wsparcie młodzieży, która już ma jakieś pasje. Tak powstała grupa osób, które zajmują się krawiectwem. Jak dodaje dyrektor szkoły - Katarzyna Cukierska - u dwóch uczennic zauważono pasję związaną z krawiectwem, modą. Zajęcia już się odbywają, a jedna ze szkolnych sal zamieniła się w mini studio mody, w którym znajdują się manekiny, maszyny do szycia.  Warunki nie tylko lokalowe uczniowie szkoły z pasją już posiadają, lecz co najważniejsze cenne doświadczenie mogą czerpać od ekspertów i specjalistów w danej dziedzinie. 

Z wykształcenia jestem „odzieżownikiem”, absolwentką Politechniki Łódzkiej . Przez wiele lat organizowałam prace w dużych korporacjach, kierowałam produkcją. Obecnie od 13 lat prowadzę firmę consultingową związaną z organizacją produkcji odzieży w przeróżnych asortymentach

- mówi Anna Tobera - mentor w programie „Tandem. Mentoring 55+”

Ośmiu mentorów pod swoje skrzydła przyjęło zdolną młodzież, która chce robić coś więcej niż przewiduje program nauczania - a program ”Tandem. Mentoring 55+” daje im wiele możliwości rozwoju. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe