W pracowni profesora Białogłowicza

  • 13.02.2020, 13:11
  • Bartek Gębusia
W pracowni profesora Białogłowicza
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

"Bywa tak, że drogi artystyczne uczniów odbiegają od tych, którymi podążał Mistrz, ale rozpalony przez niego żar który, pozwala utrzymywać temperaturę ognia tub jeszcze bardziej ją rozniecić w taki sposób, że osiągnięcia młodego artysty mogą zaskoczyć samego mistrza."To słowa profesora Stanisława Białogłowicza - ich potwierdzenie można znaleźć oglądając wystawę: "W kręgu pracowni profesora Białogłowicza. Pomiędzy wyobraźnią a tajemnicą formy".

Wystawa, która właśnie rozgościła się w gościnnych przestrzeniach  ostrowieckiego Biura Wystaw Artystycznych składa się z dzieł dwudziestu artystów, których łączy fakt, że wszyscy są wychowankami profesora Białogłowicza. Sam profesor na koncie swojego dorobku artystycznego ma ponad 80 wystaw indywidualnych i około 200 zbiorowych. Uhonorowany został  wieloma nagrodami i wyróżnieniami artystycznymi. Stanisław Białogłowicz jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.  

Wernisaż wystawy "W kręgu pracowni profesora Białogłowicza" odbędzie się 14 lutego o godzinie 18:00.

Wystawę będzie można oglądać do 29 marca, a przez cały czas będą jej towarzyszyć warsztaty edukacyjne. Pracownicy ostrowieckiej galerii  starają się zapoznawać uczestników zajęć ze sztuką, pokazywać jej tajemnice i walory.  Sztuka nie zna granicy wieku odbiorców, dlatego w warsztatach udział biorą osoby w różnym wieku, od najmłodszych do seniorów. Ciekawą propozycją są czwartkowe Spotkania ze Sztuką.

Sztukę ciężko  jest zdefiniować bo może nią być wszystko  i to co zmusza do refleksji. i to co wzbudza emocje,  co porusza umysł  a także to czego np. na co dzień nawet nie zauważymy, ale z pewnością im więcej o niej wiemy tym częściej ją dostrzegamy.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe