Edukacyjne ferie 2020 w Krzemionkach

  • 10.02.2020, 14:14
  • Bartek Gębusia
Edukacyjne ferie 2020 w Krzemionkach
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przez dwa tygodnie ferii pracownicy Muzeum zaproponowali mieszkańcom regionu m.in. warsztaty przyrodnicze, edukacyjne wyprawy po ścieżkach Rezerwatu Krzemionki. Dużym zainteresowanie cieszyły się zajęcia praktyczne z wykonywania tkanin, neolitycznej biżuterii czy garncarstwa.

Miłośnik, obserwator przyrody,  mówi o sobie "ptasiarz" bo to właśnie ptaki są jego oczkiem w głowie - Andrzej Bartczak swoją pasją zaraża wszystkich.

Andrzej Bartczak w Rezerwacie Krzemionki zaobserwował i sfotografował blisko 90 gatunków ptaków, wśród nich są takie, które rezerwat tylko odwiedzają, a także stali bywalcy.  Tajemnicami świata ptaków Andrzej Bartczak podzielił się z uczestnikami warsztatów zorganizowanych w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.  Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się również jak prawidłowo dokarmiać ptaki i zwierzęta leśne, spacer po ścieżkach Rezerwatu był chwilą oddechu i wyciszenia. Spotkanie było ostatnim w ferie 2020 dla dzieci z województwa świętokrzyskiego.

Pracownicy Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki nie zwalniają tempa, bo kolejne województwa zaczynają swoje ferie m.in. województwo mazowieckie. Strzałem w "10" okazały się zajęcia w ramach cyklu edukacyjnego "Sobota w Muzeum", tu też kolejna propozycja na sobotę 15 lutego, tym razem podczas zajęć uczestnicy zgłębią tajniki starożytnego pisma.

Ci, którzy zdecydują się aby wziąć udział w warsztatach „Historia pisma. Od obrazków do liter” proszeni są o wcześniejszy kontakt z muzeum w celu rezerwacji miejsca. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe